Telefonszámunk: 1-472-0679

Hozzászólások

12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 12
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: [Resolved] Nagybetű/kisbetű beállítása #6910
    Transit
    Felhasználó

      Sajnos vesszővel sem működik.

      De sikerült közben találni egy másik képletet, ha valakinek érdekes lehet:

      =NAGYBETŰS(BAL(A1;1))&KISBETŰ(KÖZÉP(A1;2;HOSSZ(A1)))

      Hozzászólás: [Resolved] Nagybetű/kisbetű beállítása #6907
      Transit
      Felhasználó

        Kedves Delila!

        Köszönöm a gyors segítséget.

        Elképzelhető, hogy egy karakterhiba lenne a megadott képletben? Mert nem csinál semmit azon kívül, hogy az excel hibát ír ki.

        Hozzászólás: [Resolved] Cikkszám egyezés két táblázatból #6703
        Transit
        Felhasználó

          Köszönöm a segítséget. Minden jól működik!

          Még annyi kérdésem lenne, mert elcsúsznak a sorok a sorba rendezés után, hogy miért számít egyezésnek az excel számára a „2014” és a „02014” (ráadásul két különböző termék cikkszámai)? Sok ilyen van benne, hogy ugyan az a számsor, de az egyik helyen megelőzi a „0”, tehát mégsem ugyan az, de az excel annak értékeli. Nos mivel ezeket megegyezésnek veszi, ezért gyakorlatilag elcsúsznak az oszlopok egymáshoz képest, mert a „2014” bal oszlopban, a „02014” pedig a jobb oszlopban található. Viszont az ABC szerinti sorba rendezésnél nem kerülnek egymás mellé (azonos sorban).

          Így a fent leírtak miatt futólag (szemmel) át kell nézni az egész listát, hogy hol nincs egyezés és megkeresni, hogy mi csúsztatta el a sorokat és azt kiszedni (hiszem amúgy sincs párja). A kiszedés után természetesen egy magasságba kerül minden és működik, amit eredetileg szerettem volna.

          Hozzászólás: [Resolved] Cikkszám egyezés két táblázatból #6697
          Transit
          Felhasználó

            Kedves Delila!

            Igen, valóban látni ezeket a képleteket, amiket felsorolt. De ott pont egymás mellett vannak az azonos cikkszámok és így valóban működik az a fajta átcsoportosítás, amit Ön a képletekkel (A K4 cella képlete =B4, ezt másoltam jobbra az M4 celláig, majd a 3 cella képletét le, a 21. sorig. Az N4-be bevittem a hivatkozást: =F4, majd ezt másoltam jobbra és le.) megoldott. Viszont a feladat lényege az lenne, hogy egy szemmel nem beazonosítható halmazból (amik egymás alatt vannak, mert két különböző excelben találhatók, amiket egybe tudok úgy rakni, hogy egymás alá teszem őket) válogassuk össze az azonos cikkszámokat (+ a hozzá tartozó adatok: név, ár) és tegyük egymás mellé egy sorba.

            Amit mellékeltem file-t, abban a „Munkafüzet1” elnevezésű fülön van az első két halmaz egymás alá rakva és mellette a végeredmény. Hogyan jön létre, ha Ön nem látja azt, hogy mik az azonos cikkszámok. Milyen képlet ismeri fel az azonos cikkszámokat és rendezi egy külön álló táblázatba?

            Bocsánat, ha nagyon fárasztó vagyok…

            Attachments:
            You must be logged in to view attached files.
            Hozzászólás: [Resolved] Cikkszám egyezés két táblázatból #6695
            Transit
            Felhasználó

              Kedves Delila!

              Köszönöm, így már értem a feltételes formázást és azt is, hogy a színek hogyan jönnek létre.

              Kérem, hogy még abban segítsen, hogy az első és a második táblázatból hogyan lesz a harmadik. Mi az az képlet, ami cikkszám (vagy bármi más képletben megjelölt adat) egyezése esetén képes a két listát egy harmadikká alakítani. Én azt szeretném megoldani, hogy a kiinduló halmazban az egymás alatt levő cikkszámok egyezés esetén egymás mellé kerüljenek (egy sorban, mint ahogy most van a 3. táblázatban). Ezt a képletet nem találom az Ön által szerkesztett excelben.

              Hozzászólás: [Resolved] Cikkszám egyezés két táblázatból #6692
              Transit
              Felhasználó

                Kedves Delila!

                Sajnálom, de nem tudom értelmezni a folyamatot, amit korábban leírt. Odáig értem, hogy összefűzés, mert látom a hozzá tartozó képletet. De hogy milyen módon formázta meg az első két táblázatot, azt már sajnos nem tudom kitalálni. A 3. táblázat behivatkozását is látom, mert van benne képlet… De hogy a 3. táblázat hogyan képződött az első két táblázat formázásából vagy egyáltalán van e köze az első két táblázat formázásának a 3. létrejöttében, azt szintén nem tudom. Illetve azok a cellatartományok, ahol nem volt egyezés a két táblázat között, azok hogyan kerülnek a 3. táblázatba? Vagy ezeket csak Ön illesztette be egymás mellé?

                Hozzászólás: [Resolved] Cikkszám egyezés két táblázatból #6681
                Transit
                Felhasználó

                  Kedves Delila!

                  Köszönöm a megoldást! Szeretnék hozzá kérni egy kis magyarázatot is, mert a folyamat és a sorrend, meg a képletek vagy formázás nem teljesen világos, hogy mit miért csinálunk. Miért bontjuk a cellákat és fűzzük egy cellába mind a két „adatbázisnál”? De ha ez fontos, akkor a képlet alapján most már meg tudnám én is csinálni az összefűzést a celláknak. De utána a két összefűzött adathalmazból hogy lesz a 3. táblázat, azt nem tudom… Illetve, hogy az így kapott táblázatba hogyan tudom színekkel jelölni azokat a sorokat, amiknek nincs párja, de lehessen látni, hogy külön-külön adatbázisból vannak (sárga, kék halmaz).

                  Kedves Imre!

                  Ha valami furcsa volt az adatbázisban, akkor az csak azért volt, mert szükségem volt egy példára és nem vettem figyelembe ilyen tényezőket…

                  1. Csak kíváncsiság. Az üzemszerű, hogy a cikkszámok a 7. sortól átmennek tört számba? Kicsit gyanítom, hogy ez valami hiba.
                  Igen, ez csak véletlen.

                  2. A két árlistában a megegyező cikkszámokhoz azonos árak tartoznak?
                  Igen, ez is véletlen.

                  3. A két lista azonos elemszámú?
                  🙂 Igen, ez is véletlen.

                  4. Mindkettő már eleve úgy van rendezve, hogy a mindkettőben meglévők vannak felül? (kétlem, de lehet)
                  Ez csak a másolás miatt lett így, de valóban csak véletlen.

                  5. Csak az egyező cikkszámok esetén van árazási feladat egymáshoz képest? (Gondolom igen)
                  Egymáshoz képest igen, de amúgy árazzuk a maradékot is, csak más alapján.

                  6. Egy lapon van a két lista? (Vagy egy lapra tehető?)
                  Két külön excel, de semmi akadálya annak, hogy egymás alá tegyük a kettőt.

                  Itt megjegyezném, hogy azért van jelentősége színnel jelölni mindent, mert az egyik lista 6.500db, a másik 18.000db terméket tartalmaz. Kb 5.000db lesz az azonos, amit egymáshoz képest kell beárazni. A maradékot, pontosabban az egyik táblázatból a maradék 1.500db-ot egyedi árakkal, és a másik táblázatból megmaradt kb 13.000db-ot szintén egyedi árakkal vagy árszorzóval kell ellátni. Ezért, ha egybetesszük a két adatmennyiséget, akkor 3 színnel jelölni kell, hogy mi az azonos (ezeknek egy magasságba kell kerülni, hogy ne kelljen kutatni őket) és két különböző színnel a többit (hogy látszódjon melyik-melyik táblázatból maradt meg). Ez utóbbi vegyes lista természetesen maradhat egymás alatt, hiszen nincs jelentősége annak, hogy egymás mellé kerüljenek.

                  Hozzászólás: [Resolved] Cikkszám egyezés két táblázatból #6676
                  Transit
                  Felhasználó

                    Szia!

                    Köszönöm a gyors megoldást. De lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg a feladatot, ezért elnézést kérek. Azért kell egymás mellé tennem a két táblázatot, mert egymáshoz képest kell megadnom az árakat (pl.: az egyik árhoz képest a másik legyen 10%-al magasabb vagy hasonló) és ha végeztem, akkor ismét külön kell szednem a két táblázatot az új árakkal és két külön helyen kell őket felhasználnom. Ezért mindenképpen egy magasságban (egy sorban) kell látnom az egyező párokat. És persze alatta a nem egyezőket is (de azok akár maradhatnak is az eredetiben, csak valamilyen kijelöléssel látnom kell, hogy nekik nincs párjuk.

                    • A hozzászólás módosításra került: 4 years, 3 months telt el-Transit.
                    Hozzászólás: [Resolved] Automatikus kalkuláció #6663
                    Transit
                    Felhasználó

                      Mindenkinek nagyon köszönöm a segítségét, nagyon hálás vagyok érte! Mind a két megoldás tökéletesen működik!

                      Hozzászólás: [Resolved] Automatikus kalkuláció #6657
                      Transit
                      Felhasználó

                        Kedves Imre!
                        Megpróbálom másképpen megfogalmazni, hogy életszerűbb legyen.

                        Be kell fizetni 1.000.000 Ft bérleti díjat, amit 5 embernek kell kifizetnie ugyan abban az arányban (200-200e Ft). De ha az első ember csak 100e Ft-ot tud fizetni, akkor azt a többinek kell kipótolnia. Eddig nem is érzem annyira nehéznek… De nekem ezt úgy kell megoldanom, hogy abban az esetben is szétdobja a különbözetet, ha más sem tudja kifizetni. Mert ebben az esetben az Ő hiányát is szét kell osztani, de az első ember, aki nem tudta kifizetni, annak a harmadik fél nem fizetése miatt ne emelkedjen a bérleti dja, mert amúgy is csak 100e Ft-ot tudott fizetni.

                        Egyenlőre ötletem sincs, hogy milyen képlet összefüggésekkel lehetne ezt a több változós táblázatot összehozni.

                        Transit
                        Felhasználó

                          Köszönöm!

                          Transit
                          Felhasználó

                            Kedves Imre!

                            Köszönöm, megtaláltam.

                            Egy kérdés még felmerült ezzel kapcsolatban, amire még nem jöttem rá, de ezt okozhatja az is, hogy ezt a táblázatot még nem használtam.

                            Ha létrehoztam a táblázatot, ami kinyeri az adatokat egy másik táblázatból, akkor a forrás táblázatot ha bővítem, akkor a táblázat is módosul (úgy, hogy a forrástáblázatban nincs üres sor a régi és az új sor között)? Jelenleg bírtam még egy kiadási tételt, de a táblázat nem módosult.

                          12 bejegyzés megtekintése - 1-12 / 12