Kezdőlap › Fórumok › Excel témák › [Resolved] Webáruház termék adott paraméterének átmásolása másikba id alapján
- This topic has 6 hozzászólás, 3 résztvevő, and was last updated 4 years, 5 months telt el by horvimi.
-
SzerzőBejegyzés
-
2020-06-13-20:22 #7223
Sziasztok!
Először is nagyon örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra.
Lenne egy határidős feladatom és még nagyon kezdő vagyok excel-ben. Valószínűleg némi tapasztalattal majd menni fog de addig is ezt a feladatot (többek között) most meg kell oldanom.Adott egy webáruház termékexport adattábla aminek elemeit egy más logikára épülő rendszerbe (másik webáruház) kell exportálni adott szabályok alapján.
A táblázatban kétféle terméktípus van.
– Egy alap termék melyhez több adat tartozik a táblázat oszlopaiban
– Illetve ehhez a termékhez ID alapján hozzárendelt termékváltozatok melyek nem kaptak meg minden szükséges adatot a rendszer sajátossága miatt de ugyanazon adattáblában találhatók
A termékváltozatoknál hiányzó adatokat kellene feltölteni termék id alapján.Példa:
Termék_id oszlop – Termék oszlop – Termék_adat oszlop
id1 – Alap termék1 – másolandó adat
id1 – Termékváltozat1 – hiányzó adat (üres cella)
id1 – Termékváltozat2 – hiányzó adat (üres cella)
id1 – Termékváltozat3 – hiányzó adat (üres cella)
id2 – Alap termék2 – másolandó adat
id2 – Termékváltozat1 – hiányzó adat (üres cella)
id2 – Termékváltozat2 – hiányzó adat (üres cella)
id2 – Termékváltozat3 – hiányzó adat (üres cella)A termék id csak egy hozzárendelt adat. Az egyedi azonosítás cikkszám alapján zajlik ,azért lehet egyszerre több ugyanolyan termék id.
Remélem megfelelően sikerült szemléltetnem a problémám
Az alap elgondolásom az hogy valamilyen kereső függvény segítségével az „alap termék” sorból ahol a kívánt adat megtalálható meghatározom magát az adott sor és oszlop értéket (adott cellát). Majd egy logikai HA függvénnyel egy külön (segéd)oszlopba bemásoltatom a termékváltozat sorokban az üres cellákba az alaptermékben megtalálható adatot.(Ha az adott sorban a cella nem üres az adott cella értékét adja vissza. Ha viszont az adott sorban a cella üres töltse ki az ugyanabban az oszlopban megtalálható adattal abból a sorból ahol van, de csak azzal amellyel a termék id-je megegyezik)
Némely termékadatnál lehet külső segéd tartománytömböt is alkalmazni mivel egyes adatok bizonyos számú variációban léteznek, vagyis nem egyediek. pl. gyártó neve
Előre is köszönöm a tanácsokat segítséget.
Üdvözlettel, Tamás
2020-06-13-23:45 #7225Elflejtettem leírni, hogy van néhány oszlop ami alapján be lehet azonosítani hogy az adott termék „alap termék” e vagy „termékváltozat”
pl. oszlop ahol ha a cellába nulla van az „alap termék”, ha pedig a nullánál nagyobb szám akkor „termékváltozat” ami logikai változóként igaz-hamis értéket ad vissza.
Mivel minden azonos id -vel rendelkező terméknél csak egy olyan termék létezik ami „alap_termék” ezért ki lehet kerestetni és azonosítani hogy melyik sorból vegye ki az adatot az id-nek megfelelően. Sajnos nekem ez még elég összetett feladatnak számít.2020-06-14-14:55 #7226Szia Tamás!
Úgy gondolom, a csatolt képhez nem kell magyarázat.
Üdv,
KatiAttachments:
You must be logged in to view attached files.2020-06-14-16:15 #7228Sziasztok!
Ha a fenti táblából ki lehet iondulni, és az id-k alapján sorbarendezve van, azza az egyfiorma id-k egymás alá kerültek, ÉS az első előfoordulás mindig a lefelé kitöltendő adat, akkor delila megoldás is jó lehet, bár nem látom, hogy minek bele a HA fv. Főleg, hogy a HA(IGAZ…) azt eredményezi, hogy miondig az IGAZ ágat csinálja meg. Szóval szerintem a belsejében lévő FKERES is elég lehet, ami mindig az id első előfordulásához tartozó adatot fogja visszaadni.
Ezt még szokták úgy is csinálni, egy ha függvénnyel, hogy ha az aktuális sorban lévő cella nem üres, akkor vegye át, különben vegye a felette lévőt. Ez sok adat esetén jelentősen gyorsabb.
Tehéát kati ábrája szerinti D2-be írható ez a képlet, majd mehet lefelé:=HA(C2<>"";C2;D1)
Imre
2020-06-14-16:51 #7229Elolvastam a második bejegyzést is, ahol azt látom, hogy itt valójában a keresés szempontjából 2 kulcs van. A termék_id és a nulla (HAMIS)
A továbbiak feltételezik, hogy ha egy termék id először fordul elő, akkor az alap termék, tehát ebben az oszlopában nulla 0 vagy HAMIS van (Kicsit félrevezető megfogalmazás, de ezt írtad le, bár a megállapításhoz alkalmazhatsz pozitív állítást is, azaz a nulla legyen az IGAZ.)Ha két oszlop (termék_id és alap_termek) összefűzéséből készítesz egy kulcs oszlopot az elejére, akkor ebben kereshetsz Delila képletével.
=FKERES(B2&0;A:D;4;0)
Keresi az eredeti termék id-t összefűzve a nullával az új A oszlopban (kulcs), és az első előforduláshoz tartozó termék tulajdonságot adja vissza a 4. oszlobból
Be is csatoltam a fájlt.
Imre
Attachments:
You must be logged in to view attached files.2020-06-15-20:34 #7232Köszönöm a segítséget mindenkinek.
Mindet kipróbáltam, és végül az utolsó függvény hozta a megoldást mert a tesztelés során kiderült, hogy vannak olyan oszlopok melyekben az alaptermékeknek sincs az adott oszlopban értékük és emiatt a többi nem működött jól.
Egy szimpla HAHIBA függvénnyel kiegészítve
=HAHIBA(FKERES(GE4&0;GD:GH;4;0);"")
úgy tűnik megfelelően működik, és univerzálisan alkalmazható minden atad-oszlopoban melynél alkalmazni kell a függvényt- A hozzászólás módosításra került: 4 years, 5 months telt el-CsTomi.
Attachments:
You must be logged in to view attached files.2020-06-15-20:40 #7234Szuper, örülünk!
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.