Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Arra gondoltam, talán függvények összefűzésével megoldható: a hol.van megtalálja azt a sort, amelyikben van pl. „petr”, ÉS ha ez a sor annak a feltételnek is megfelel (HA függvény? SZÖVEG.KERES függvény?), hogy van benne *kru* (teljesen mindegy, hogy hol, a „petr” előtt/után, a lényeg, hogy van benne – ez egy külön vizsgálat), akkor kiadja a sor számát (ebből már tudok tartalmat index-szel), ha nincs benne a kru, akkor megy a következő petr-re és keresi abban a kru-t.
Most úgy van megoldva, hogy
1. ELTOLÁS függvénnyel kijön az összes pl. *petr* szót tartalmazó találat (30 sorig, azaz találatig van képletezve), 2. és erre a max. 30-as értéklistára van külön egy FKERES ahol már a *petr*-eket tartalmazók között keresi a második szótöredékre keres. Ezt a kettőt akartam valahogy összefűzni, de lehet, csak összezavarodna az excel.Köszi! Arra van megoldás, ha nem az adott sorrendben van beírva a két kifejezés?
mert pl. erre van találat: =HAHIBA(HOL.VAN(“*petr*kru*”;A:A;0);”nincs”)
erre viszont nincs: =HAHIBA(HOL.VAN(“*kru*petr*”;A:A;0);”nincs”)A hol.van függvény tud két értékre is keresni? *valami1* ÉS *valami2*, tehát annak a cellának a sorszáma(i) lenne(ének) az eredmény(ek), melyben mindkét szótöredék (valami1 és valami2 is) megtalálható. (Jelenleg ez két lépésben van megoldva, az első körös találatokra van egy újabb hol.van függvény.)
Igen, pont emiatt kérdezem, hogy ha A1-ben van egy érték pl. 11, akkor pl. B1=A1 & „” szöveggé alakítja B1-ben a 11-et, viszont ha az A1-be a 11 mögé beírom a „”-t akkor ezt látom: 11″”, pedig az összefűz és & is gyakorlatilag ezt csinálja. Ezek szerint ez a „” olyan, amit csak képletben lehet alkalmazni.
Köszi, ezt nem ismertem, működik! 🙂 Viszont a hol.van függvényhez nem nyúltam.
Ha a szám mögé teszek egy „”-t akkor miért nem változtatja szöveggé? A & valami egy összefűzés, nem? Vagy csak képletben értelmezi a „”-t? -
SzerzőBejegyzés