Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sziasztok!
Nagyon hálás vagyok nektek, sikerült megjelenítenem azt a diagramot, amit szerettem volna. Lehet nem olyan áttekinthető, mint Imre diagramja, de már nem is ez a lényeg. Segítettetek megérteni az excel és az idő értékek közötti összefüggést. Ráadásul egészen más nézőpontok alapján is meghatározható a kérdésre adható válasz. Nagyon köszönöm!!!
Attachments:
You must be logged in to view attached files.Nagyon köszönöm a sok ötletet! Nem reméltem, hogy ennyi javaslatot kapok ilyen rövid időn belül. Sajnos nekem itthon nincs excel a gépen, hétfőn viszont megnézem. Köszönöm!
Szervusz Titok,
Ha jól értem szétszedted értékekre a dátumot, majd ezekkel a percben meghatározott értékekkel dolgoztál. Ez egy egészen más megközelítés, mint amit én elsőre gondoltam. Nagyon köszönöm az ötletet, megpróbálok ebből kihozni valamit.
Szervusz Imre,
Elsősorban szeretném megköszönni, hogy foglalkozol a kérdéssel.
Az időpontok dátum formátumban vannak a cellákban rögzítve „éééé.hh.nn ó:pp”, a sorokhoz tartozó dátumok pedig hosszú dátumforma „2012.03.14” formátumban rögzültek.
A cél az volna, hogy amíg a vízszintes tengelyen a napok látszanak, addig a függőleges tengely egy 7:00 – 19:00 -es (ahol a 19:00 az origó) tartományban megjelenjenek a rögzített időpillanatok pontok formájában. Az összkép egy olyan koordinátarendszeren látképe lenne, ahol az egymás alá kerülő pontok sűrűsége láthatóvá tenné a terhelt vagy kevésbé terhelt időszakot ebben a 7:00-19:00 óráig terjedő szakaszban.
A példafelvetésen szinte teljesen helytálló azzal a kiegészítéssel, hogy a vízszintes tengelyen jeleníteném meg a napokat. Csatoltam egy minta nevű png képet, ami egy esetleges kép az elképzelésről. Korábban csatoltam egy excel táblát minta adatokkal.Zsolt
Attachments:
You must be logged in to view attached files. -
SzerzőBejegyzés