Kezdőlap › Fórumok › Excel témák › Képlet létrehozása másik táblázatban
- This topic has 8 hozzászólás, 2 résztvevő, and was last updated 4 years, 6 months telt el by horvimi.
-
SzerzőBejegyzés
-
2020-05-26-17:19 #7145
Az alábbi témában kérnék segítséget:
Adott két táblázat, Minta és Másolat néven, azonos könyvtárban.
Az A1 és a B1 cellában mindkét táblázatban különböző értékek vannak.
Szeretném összeadni mindkét táblázatban az értékeket, úgy, hogy csak a Minta táblázat C1 cellájába írom be, hogy =Sum(A1+B1)
Hogyan lehet a Minta C1-be kézzel beírt képletet megjeleníteni a Másolat táblázat C1 cellájában, hogy az ott található értékeket adja össze?
Lehetőleg bármilyen excel verzióban működnie kellene.- A témakör módosításra került: 4 years, 7 months telt el-Nimi11. Indok: helyesírási hiba
2020-05-26-20:51 #7147Szia!
(Ez egy köszönés volt)Ezt konkrétan, amit szeretnél, esetleg makróval lehet megcsinálni.
Lehet eseménykezelő vagy gombbal indítható.
Miután beírtad a képletet a C1-be, elindul a makró, ami kiveszi a képletet a C1-ből és beteszi a Másik tábla C1-be.
Ha esetleg nem lenne a másik nyitva, akkor még ki is kell nyitnia.Tehát valójában ez a dolog natívan Excel-ben nem megoldható.
Kicsit kétlem, hogy ez lenne a feladat, inkább azt gondolom, hogy egy koncepció részeként gondoltál ilyet csinálni.
Ha esetleg felvázolnád, hogy mit is szeretnél pontosan, akkor talán születhet Exceles megoldás.
De képlet magától nem ugratható egyik helyről a másikra.Imre
2020-05-27-08:34 #7148Szia!
Köszönöm. (most vagyok először fórumon, majd csak kialakul a helyes protokoll)
Ez így két táblázat esetében valóban nem tűnik említésre méltó problémának, de ha 10-20 Másolat táblázat van egyenként 40-50 képlettel, akkor ez nagy segítség lenne a javításban, változtatásban és az utólagos bővítésben. Valójában a Másolat táblázatok felhőben vannak megosztva az ország különböző pontjain.
Ezért lenne jó ha bármilyen Excel verzióban működnie, mert a Másolat felhasználók bármelyiket használhatják.Nimi
2020-05-27-13:55 #7151Kedves Nimi!
Ha jól értem, akkor van egy „Mester” fájl, amiben módosítasz valamit (ezt fontos tisztázni, hogy mit), és ez a változás történjen meg a felhőben lévő összes „másolaton”.
Te egy vagy több képlet módosításról írsz.Kérdéseim
—————–
– A felhő az mi? Google Drive? OneDrive?…
– A másolati példányok egy helyen vannak a felhőben, és más-más neveken vannak megosztva más-más emberekkel vagy csoportokkal?
– A felhasználók hogy használják ezeket? Online szerkesztik, vagy letöltik magukhoz és visszatöltik, vagy esetleg Saját gépükön futó Exellel nyitják meg a felhőből és oda mentik vissza használat után?
– Az is életszerű, hogy a példányokban már benne lévő adatok nem változhatnak, csak a képletek?
– A felhőben lévő fájlokat az emberek írják, vagy csak olvassák?
– Egyszóval hogy működik ez a dolog nálatok? Mire használjátok?Mindenesetre koncepcionálisan nem annyira tűnik jó megoldásnak, hogy ilyen másolati példányok vannak.
Gondolom ezeket néha össze is szeditek és a tartalmukat összemásoljátok, esetleg riportoltok belőle, vagy mi történik?A módosítást nem a felhasználók fogják kezdeményezni, szóval nem számít, hogy ők milyen Excel verziót használnak
A fenti kérdésekre adott válaszok alapján lehet valamerre elindulni, de nem egy egyszerű történet.Kb. úgy lehet megcsinálni, hogy ha a Mesterfájlt módosítottad, akkor mondjuk egy makró letölti a felhőben lévő másolati fájlokat, szinkronba hozza a képleteket a mesterfájlal, majd visszamenti őket a helyükre.
Az is lehetőség, hogy letölteni az összes másolati fájlt a mesterfákllal egy gépre, ott lefut egy képlet szinkronizáló makró az összes fájlon, majd visszatölteni.
Vagy valami ilyesmi.
Imre
2020-05-27-19:10 #7152Kedves Irme!
A felhő neve a Mega.
Itt egy szinkronizáló kliens, bekapcsolt gépeken automatikusan végzi a szinkronizálást (a fájlokat meg sem kell nyitni).
Az Én gépemen van egy főkönyvtár Mega néven, amit az első alkalommal a kliens alkönyvtárastul feltölt a felhőbe, és minden változást a későbbiekben szinkronizál a felhőben lévő másolatokkal.
Ez a gépemen lévő Mega könyvtár tartalmazza azt az alkönyvtárat, amelyben a mesterfájl van. Ugyanitt vannak a felhasználók alkönyvtárai is különböző a rájuk jellemző neveken, amelyekben a másolati fájlok találhatók. A másolati fájloknak minden felhasználónál azonosak a nevei (Másolat.xls). A lekérdezésekhez egyszerűbbnek tűntek az azonos nevek, de a felhasználói alkönyvtárakban más Excel fájlok is hivatkoznak az ezekben lévő adatokra.
A lekérdezések, kimutatás készítések évente egyszer és minden felhasználónál külön-külön történnek, akiknek egymáshoz semmi közük.
A felhasználókkal a felhőben lévő alkönyvtárak vannak megosztva, amit az ő kliensük szed le első alkalommal, gépükön található akármilyen nevű könyvtárba. A későbbiekben itt is minden változtatás automatikusan megjelenik. Tehát ha az Én helyi gépemen található Mega könyvtárban végrehajtható a képletmásolási mutatvány, akkor nem kell foglalkozni a felhasználóknál lévő fájlokkal. A felhasználók az engedélyemtől függően olvashatják, vagy szerkeszthetik a fájlokat, de csak az adatokat.
Mindig jelentkezik bővítési igény, amit új fájllal ugyan meg lehet oldani, ami viszont nehezebbé teszi a felhasználók életét. A módosítást, vagy hibajavítást pedig minden felhasználónál külön külön kell elvégezni. A későbbi bővítéseket úgy képzelném el, hogy a másolati példányokban olyan „üres” füleket (akár 10-20) helyeznék el, amelyek áthozzák a mesterfájl első sorát és első oszlopát. (Ez jelenleg is működik) A második sorba kerülnének a képletek, amelyek az alattuk lévő adatokon végeznének műveleteket. De azt is el tudom képzelni, és ez már nagyobb rugalmasságot adhat, hogy egy rejtett fül csak a generált képleteket tartalmazná esetleg szövegként, ahonnan a mesterfájlban ki lehetne linkelni és átalakítani képletté a az új fül megfelelő helyére, és ez már képletként jelenne meg a Másolat.xls-ben.Üdv: Nimi
2020-05-28-09:21 #7154Még eszembe jutott, hogy nem is kellene makró ha szövegként át lehet vinni és azt képletté alakítani.
Nimi2020-05-29-00:13 #7157Azt meg lehet csinálni, hogy a képleteket szövegként átvinni a másolati munkafüzetekbe, sőt, ezt másképp nem is nagyon lehet.
De magától nem fog átkerülni, illetve nem fog szövegből képletté alakulni.
Tehát ha jól értem, akkor a felhasználók adatfelvitelre használják az exceleket, amiket az ő gépeik szinkronizálnak a felhőbe, ahonnan a te géped szinkronizálja őket le hozzád. ha te módosítasz a másolatokon, akkor az automatikusan felkerül, és lekerül hozzájuk.
És a cél az lenne, hogy maradjanak meg az adatok az ő példányaikban.
Tehát a módosítás új kalkulált oszlopokat, illetve a meglévő kalkulációk módosítását jelentheti, és ezt a módosítást kellene úgy leszinkronzálni a másolati példányokon, hogy a fix oszlopokan lévő adatok megmaradjanak, de az új kalkulációk lépjenek életbe.Makró nélkül neked kell manuálisan a képleteket, új kalkulálációkat átvinni a mesterpéldányból a másolati példányokba a te gépeden.
A képletek részt kezdem nem érteni.
Mintha azt írnád, hogy csak a 2. sor tartalmaz képleteket, Jól értem?Masszírozhatjuk még egy kicsit a specifikációt, de a mostani értelmezésem szerint ezt makró programmal lehet megcsinálni.
A komplexitását látatlanban nem tudom megítélni.A feladat túlmutat az ingyenes fórum határain.
Imre
2020-05-30-09:16 #7162Rendben, mi a következő lépés?
Nimi2020-06-05-10:49 #7189A fentiek alapján készíts egy feladat specifikációt (mit szeretnétek), és ajánlatkéréssel küldd el a
horvath.imre@pentaschool.hu címre.Imre
-
SzerzőBejegyzés
- Be kell jelentkezni a hozzászóláshoz.