Telefonszámunk: 1-472-0679

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 10
  • Szerző
    Bejegyzés
  • matheg
    Felhasználó

      Imi képletét =ARAB(BAL(A2;SZÖVEG.KERES(„.”;A2)-1)) egy árnyalattal leegyszerűsíteném: =ARAB(BAL(A2;HOSSZ(A2)-1))

      matheg
      Felhasználó

        Megcsináltam ponttal és pont nélkül is a listát. Egyikkel sem bírtam hibázásra bírni (Excel 2010). Ha nem lehet tudni, hogy ponttal vagy anélkül fog-e előfordulni a római szám (a pont származhat formátum kódból is), akkor sajnos mindkét listára szükség van, mert a pont nélkül rögzített rendezési sorrend nem működik helyesen a ponttal írt alakok esetén. 🙁
        N. B. Olyan római szám, h IXX nincsen. XIX a helyes alak.

        matheg
        Felhasználó

          Egy szövegdoboz is kaphat cellahivatkozással értéket, de nem használható benne függvény. :'(
          Tehát a szövegdoboz tartalma – akármelyik munkalapon legyen is elhelyezve – lehet ez: =Munka1!C14. A Munka1!C14 pedig az összegző képletet tartalmazza: =SZUM(E3:E13). Tehát a szövegdoboz egy CELLÁBÓL kell az értéket kapja, nem pedig a többi szövegdobozból. Vagy rosszul értettem valamit?

          matheg
          Felhasználó

            Magyarázatot, okot nem tudok. De hasonlót tapasztaltam már én is. Úgy tűnik, hogy a dupla kattintásos képletmásolást nem lehet használni szűrt állapotban.

            Hozzászólás: Mentés másként… #3673
            matheg
            Felhasználó

              Pontosítom a célt, minthogy bármilyen más megoldásra nyitott vagyok ennek érdekében. NE LEHESSEN CSALNI úgy, hogy valaki nem a saját munkáját (fájlt) adja be, hanem más megoldását „szerzi meg” és nevezi át.
              A vizsga menete: A hallgató megnyit egy fájlt egy read-only hálózati meghajtóról, majd Neptun-kódját használva fájlnévként elmenti azt egy másik hálózati meghajtóra, ahol írási joga van. A megnyitott fájl tartalmazza a feladatokat is, és a feldolgozandó adatokat is.
              Az elterjedt gyakorlat: egy írástudó megoldja a feladatokat (még az sem biztos, hogy bent ül a vizsgán) és feltölti egy webes tárhelyre a megoldást, ahonnan aztán a többiek letöltik, és részben vagy egészben felhasználják.
              Volna lehetőség arra, hogy az internet hozzáférés és az USB portok le legyenek tiltva a vizsga során, de sajnos ezt csak a rendszergazdák tudják beállítani, ami nagyon körülményes, sőt néha lehetetlen egy reggel nyolckor kezdődő vizsga esetében. Ezért egyedüli megoldásnak azt gondolom, hogy ha a hálózati meghajtóról történő megnyitáskor egy garantáltan egyedi érték (nevezzük ellenőrző számnak) íródik be konstansként egy very hidden munkalap egy cellájába pl. most()*vél()-vél().
              Aztán már csak egy másik makró kell, ami végigmegy az összes fájlon és ellenőrzi hogy van-e két azonos ellenőrző szám.
              Jót deürlük magamban: a VBA tanfolyamon azt gondoltam, nekem sosem lesz szükségem olyan makróra, ami fájlokon gyalogol végig… 🙂
              Hozzáértés hiányában a létrehozás dátumát akartam használni, de a fent vázolt okok miatt ez nagyon nehézkes. Így kezdődött ez a történet…

              Hozzászólás: Mentés másként… #3670
              matheg
              Felhasználó

                Persze, hogy érdekel! 🙂 Csak félek, abban a környezetben, ahol szükségem van rá, nem annyira egyszerű a helyzet.
                Az egyetemen vizsgázó hallgatóim közül többen próbálkoznak a csalás azon módjával, hogy a vizsgafeladatok megoldását egy digitálisan nem totálisan analfabéta feltölti a tankör Google Drive-jára, a többiek pedig onnan letöltik és átnevezik. A feladatokat tartalmazó fájlt egy hálózati megharjótól nyitják meg a vizsgázók és a nulladik lépésben kell elmentsék más néven egy másik hálózati meghajtóra. Ha a fájl létrehozásának időpontja másodpercre megegyezik több fájl esetében, akkor már viszonylag hamar kiszúrom, hogy ez a véletlen műve-e. Persze ez még tovább fokozható lenne, ha mondjuk a mentés időpontjának időértékét megszorzom egy véletlenszámmal. Akkor gyakorlatilag kizárt, hogy két egyforma érték álljon elő. (Egyszerre max. 28-an vizsgáznak.) Na és persze aztán már csak egy másik makkró kell, ami végigolvassa a mappán belül lévő összes fájlt, és azonos értéket keres…
                Minden megoldásra nyitott vagyok, mert azt még csak lenyelem, hogy a hallgatóimnak fogalma sincs az Excel használatáról, de azt nem tolerálom, ha csalnak.

                Üdv, Gábor

                Hozzászólás: [Resolved] SZUMHATÖBB függvény! #3661
                matheg
                Felhasználó

                  Szia. Sok esetben elkerülhető a dátumoknak a SZÖVEG() függvénnyel történő formázása. Az egyéni számformátum formátumkód mezőjében is megadható valamilyen dátum formátum, pl. a „hhhh”. Én ezzel a módszerrel szoktam kiírni egy dátumhoz tartozóan a hét napját, ha külön oszlopban van rá szükség („nnnn”). (Sokan a HÉT.NAPJA() függvénnyel operálnak teljesen szükségtelenül, ami lényegesen bonyolultabbá teszi e feladat megoldását.

                  A SZÖVEG() függvény olyan esetekben nélkülözhetetlen, ha a formázott dátumot egy másik karakterlánccal adarod összefűzni.
                  Pl. =”Kelt az Úr „&SZÖVEG(A1;”éééé.”)&” évében, „&SZÖVEG(A1;”hhhh”)&” hó „&” „&SZÖVEG(A1;”n.”)&” napján.” Az A1-ben természetesen egy dátum van.

                  Hozzászólás: Cellaérték növelése, csökkentése #2699
                  matheg
                  Felhasználó

                    Azt szeretem a programozni tudó emberekben, hogy mindent programozással akarnak megoldani… 😛
                    A feladat minden további nélkül megoldható a léptetőnyíl űrlapvezérlővel. Sőt, még minimális és maximális érték is megadható. (Sajnos a minimális érték nem lehet negatív, de hát a Microsoft esetében ezen ugye nem csodálkozunk?) A léptetőnyíl még másik munkafüzetben lévő cellához is csatolható! 🙂 (Ezen azért csodálkozunk, ugye?)
                    A vezérlőelemet a Fejlesztőeszközök/Beszúrás/Űrlap-vezérlőelemek csoportból lehet beszúrni. Vigyázat! Nem összetévesztendő az Active-X vezérlővel!

                    matheg
                    Felhasználó

                      Sziasztok! Nem adnám fel… 🙂 A kért megoldásra a következő a javaslatom:
                      1. A Fájl/Beállítások/Képletek lapon pipáld be a „Közelítés engedélyezése” jelölőnégyzetet.
                      Ezzel engedélyezed a képletekben az iterációt, nem fogsz körkörös hivatkozás hibaüzenetet kapni.
                      2. A következő képletet írd az A1 cellába:
                      =HA(B1<>””;HA(A1=””;MA();A1);””)
                      Megjegyzem, én előre venném az üres állapotot, de majd Imi megmondja, melyik a gyorsabb sok adat esetén…
                      =HA(B1=””;””;HA(A1=””;MA();A1))

                      Én a MA() helyett a MOST() függvénnyel teszteltem, és működött… 🙂

                      Hozzászólás: Számok szűrése #2449
                      matheg
                      Felhasználó

                        Bizonyára csak azért idegenkedem az eredeti értékek szöveggé alakításától, mert nem ismerem a környezetet, a feladatot.
                        SAD szöveggé alakítós elvét és Imi segédoszlopos megoldását egyaránt elfogadva a feladat ezzel a képlettel is megoldható:
                        =BAL(JOBB(SZÖVEG(A1;”0″);3);1)=”5″

                      10 bejegyzés megtekintése - 1-10 / 10