Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szia Kati,
Na, megcsináltam. Köszönöm szépen a segítséget!
Nem tudom, hogy tudod-e vagy nem, mindenesetre úgy gondolom hasznos infó lehet, hogy ComboBox-nál ha üresen hagyod a LinkedCell cellát, akkor nem kell egyesével megadnod a cellacsatolást- végig tudod másolni- a többi adatot örökli a következő cella. 🙂Üdv.
KrisztinaSzia,
Köszi, nézem! 🙂
Üdv.
KrisztinaSzia Kati,
Köszi, de sajnos ez nem jó megoldás- vagy lehet csak én vagyok nyűgös eset 🙂
Nagyon klassz dolgot csináltál, de ezt a sima szűrővel is meg tudnám tenni.
Az elképzelésem az lenne, hogy a nevét a terméknek a kalkulátor A oszlopában kiválasztom- tehát az A oszlop celláiban az adat munkalap A oszlopában rögzített adatát- ebben az esetben nevét szűröm le és választom ki. 🙂 Ha megnézed a C,D,E cellákat az „kalkulátor” többi része számolódik kiválasztva a terméket és beírva a mennyiséget- az összesen mezőkre feltételes formázás is van téve- ha eléri a G,H,I oszlopban kalkulált küszöb értéket át kell változnia pirosra.Valami olyasmi mint a legördülő menü, de az lassú és nehézkes a termékek kikeresése- ezért gondoltam szűrőre.
Egyébként lehet, hogy nem lehet megoldani azt amit szeretnék…Üdv.
KrisztinaSzia,
Az első meg a második verzió nem a legoptimálisabb- az nekem is eszembe jutott. 🙂 Még talán a szeletelő lenne erre a legjobb, de ha megnyitod a táblát látod, hogy miért nem tetszik az a fajta megoldás.
A kalkulátor munkalap A oszlopába szeretném kiválasztani az Adatok munkalap A oszlopának adatát. Ha megnézed a kalkulátor többi oszlopát, akkor látod, hogy az számolódik.Excelből el vagyok látva- van 2010, 2013, 2016 Power Query mindenhol van.
Üdv.
KrisztinaAttachments:
You must be logged in to view attached files.Szia Imre!
Sikerült megoldani, működik!!!! 🙂
Most olyan boldog vagyok!!! 😀Köszönöm szépen!
Üdv.
KrisztinaSzia Imre,
Feltöltöttem a zip fájlt.
Kíváncsi vagyok, hogy mi a probléma…Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
Üdv.
KrisztinaAttachments:
You must be logged in to view attached files.Szia!
Azt én sem gondoltam, hogy beképletezed az egész táblázatot, vagy makrót írsz rá. 🙂 Amikor írtam arra gondoltam, hogy segít valaki elindulni. Sajnos makrót nem tudok írni. 🙁
Köszönöm, hogy időt szántál arra, hogy megnézzed a táblázatot és az eddigi segítségedet!Üdv.
BretiSzia!
Leírom egész pontosan miről is van szó exceltől függetlenül. Minden azonosítóhoz tartozik még egy azonosító, amit úgy gondoltam, hogy nem fontos, mert az adott ezért nem is raktam bele a táblába (viszont ezzel lehet, hogy hibát követtem el…).
Ha egy adott időben egy azonosító többször fordul elő pl. B32-B34 és ez mind egy időpontban van (ebben az esetben 2014.05.01) akkor nem érdekel, hogy melyik sorban számolja ki a képlet 2014.05.01-től kezdődően 2014.05, 2014.06, 2014.07, stb.. hóban hány nap telt el, de számolja ki egészen 2014.09 végéig. Tehát nem érdekel, hogy az első sorba írja be, vagy az utolsó sorba írja be a napok számát (ami így nem igaz teljesen a másik azonosító figyelembe vétele miatt, de már ez is egy megoldás lenne számomra).
Viszont, ha a B36-40 ig lévő sorokat veszem figyelembe, ott már lényeges számomra, hogy a 36-os sor 22 napot hozzon, a 37 sor 8 napot számoljon+ februárban még 17-et. De a 38-as sorba írja be a februári 10 napot + havonta a napok számát egészen 06.08-ig. A 39 sor 06 hóban kezdje el számolni a napok számát, de a 40 sorban már 07 hótól számolja.
A legegyszerűbb verzió a B35 sor. Oda januártól kezdődően minden hónapban ki kellene számolni, hogy melyik hónapban hány nap telt el.
Mellékletben csatolom a fájlt ezeket a sorokat kiemelve és kézzel kitöltve.
Egyszer sikerült egy hasonló bonyolultságú dolgot megoldanom, ezért gondoltam, hogy talán ez is sikerülhet. A második munkalapra másoltam „Napok_maskepp” néven. Lehet, hogy hasonló módon kellett volna elkezdenem a képletezést?
Nagyon szépen köszönöm!
Üdv.
BretiAttachments:
You must be logged in to view attached files. -
SzerzőBejegyzés