Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szia vadi3g!
Köszi!
– A 99-es hiba. nem vettem észre, azt meg kell néznem, de törölhető, nincs 99-es nodja a folyamatnak, véletlen maradt bent.
– Sajnos lehet végtelen ciklus. 🙁 Több is. Vannak olyan feladatok a folyamatban amit elképzelhető, hogy ismételni kell, és nem tudjuk előre, hogy hányszor. Ezeknél muszáj volt beépíteni egy visszakanyarodást az előző ablakba. Ez több ponton is előfordul a folyamatban.
– Van ilyen folyamatból 300, amit értékelnem kellene. Sajnos nem tudom mennyi a max lépésszám. Ez még az egyik kisebb folyamat. Van ami ennél 5×, 6× nagyobb.
– Köszi szépen, legalább tudom, hogy Excel-lel nem megy.
– Igen a B terv egy ilyen process mining szoftver.Köszönöm!
az első ablakom a „0” (A2ben) megnézem merre megy mellette a B2-ben? „100”
Keresem A-ban a „100”-at 211, 212, 213, 214 sorokban van, mert négy felé mehet, mellette a B-ben „184”, „202”, „1”, és „196”. De már itt elakadok, mert az IndeX-szel eltudom hozni az első sort B211-et, de nem jövök rá, hogy hozzam el a B212, 213, és 214 értékeit.
Elkezdem azért kibontani, keresem a sorban a legelsőt „184”-et az A-ban, a 301-ben van, mi van mellette a B301-ben „185”, mákomra csak 1 sor ez eljön az INDEX-szel, keresem tovább az A-ban a „185”-öt, a 302-ben van, és B-ben nincs mellette semmi, mert ez az egyik vége a folyamatnak. Zsír egy ág megvan. De innen fogalmam sincs hogy kéne tovább menni, mert keresni kéne tovább a „100” as melletti számokból a következőt, a B212-ben lévő „202”-őt, ami az A319-ben van, mellette B319-ben a „198”, ezt keresni az A-ban ami a 315ös cellában van, mellette B315-ben az „1”-es. Na itt már jobban durvul a szitu, mert az egyesre rákeresve az A-ban látszik, hogy 12 felé mehet.Próbálkoztam valami olyasmivel, hogy Index keverve Ha függvénnyel, és hogy a függvény egyik részének legyen hatása függőlegesen a másiknak vízszintesen, vagy kombinálni kéne még egy ELTOLÁS-sal, nem jövök rá. De lehet van sokkal egyszerűbb megoldás is, csak kevés ugye a tudásom 🙁
Ja talán még annyi, hogy nem kötelező az a megoldás amit írtam, hogy egymás mellett az ablakszámok, lehet függőlegesen is, vagy úgy ahogy nekem eszembe sem jut.
Szia! Köszönöm, hogy foglalkoztál a kérdésemmel.
Megpróbálom, tudom bennem van a „hiba”, de igyekszem.
Feladat: Van egy alkalmazás, ami folyamatokat futtat. A folyamat (vizualizálható egy folyamatábrával) minden ablaka számozva van, ezek adnak egy feladatot, vagy feltesznek egy kérdést. Ahol kérdés van, ott adott válasz alapján több felé mehet tovább a folyamat. A folyamat minden ablakához van társítva egy érték, ami ablakonként változó, az ablakban adott feladattól, kérdéstől függően.
Feladatom, hogy az ablakok értékei alapján meghatározzam milyen összértékű lefutásai lehetnek a folyamatnak.Egy ilyen folyamat látható a folyamat.xlsx -ben. Az első oszlopban növekvő sorrendben felvannak sorolva a folyamat ablakai, a második oszlopban mellettük, hogy az adott ablak mely ablakok felé mehet tovább. A 7-es és a 185-ös a folyamat záró ablakai, minden ág a végén utóbbiak valamelyikébe fut, ezeknél üres is emiatt a második oszlop.
Ezeket a folyamatokat .xml -ben kitudom menteni az alkalmazásból, és csináltam hozzájuk egy átfordító táblát, így tudok csinálni egy ilyen „A” „B” oszlopos Excelt.
Arra gondoltam, hogy ha valahogy egymás után tudnám íratni függvénnyel az ablakokat, a lehetséges lefutásokat, akkor már az értéklista alapján egyszerű meghatározni adott lefutások összértékét.Csatoltam egy szemléltetőt, nem tudom ez esetleg segít-e.
Tehát itt csak arra szeretnék rákérdezni, hogy esetleg láttok-e megoldást arra, hogy függvénnyel egymás után pakoljam a lefutásokat.
Az INDEX-szel sajnos csak korlátozottan sikerült. HA függvénnyel próbáltam kombinálni, de nem találtam jó megoldást.Nem tudom így érthetőbb-e 🙁
Ima
Attachments:
You must be logged in to view attached files. -
SzerzőBejegyzés