Telefonszámunk: 1-472-0679

Hozzászólás: Raktározási adattáblázat segítség

Kezdőlap Fórumok Excel témák Raktározási adattáblázat segítség Hozzászólás: Raktározási adattáblázat segítség

#10462
vnagygeri1
Felhasználó

    Sziasztok,

    Igaz bocsánat az lemaradt menet közben kiment a fejemből, Office 365-öt használok.

    A megoldás amit eddig sikerült össze hozni, addig próbálkoztam és kutakodtam magyar illetve angol forrásokból még valami nem jött össze:

    Ahhoz, hogy az „eladott gyümölcsök” munkalapon legördülő listaként lehessen kezelni egy 3. munkalapon amit később elrejtek majd a többi dolgozó előtt, hogy ne legyen kavarodás belőle (ezt az excelt nagyjából 8-an fogjuk szerkeszteni a későbbiekbe össze vissza), ott csináltam egy táblázat rendszert és igy a táblázatokra hivatkozva működik legördülő listaként, ennek egy hátránya, hogy ha bejön egy már meglévő gyümölcs típusból egy új adagszámú, akkor bele kell könyvelni 1x a raktárban lévő mennyiségekhez mert ott ugye látnunk kell, illetve bele kell könyvelni ebbe a rejtett munkalapra, hogy a kivett mennyiségek munkalapon legördülő listaként tudjuk kezelni. Illetve ha esetleg valamelyik adagszámú gyümölcs selejtezésre kerül, akkor innen manuálisan kell majd kitörölni. Továbbá ha megjelenik egy teljesen új fajta „gyümölcs” akkor pedig egy új táblázatta kell bővíteni ezt a 3. munkalapot, ami utána már nem biztos, hogy ABC sorrendben lesz majd hacsak nem oszlopok beszúrásával viszem fel az új gyümölcsöt. Ami miatt szerettem volna elkerülni ennek a módszernek a használatát, hogy jelenleg olyan 80-100 „gyümölcsünk” van, ez ugyan annyi táblázat készítését jelenti, az adagszám egy 10 jegyű számkód amivel pontosan beazonosítható, ezeket külön kikell keresni hova kell berögzíteni. Jelenleg egy hatalmas selejtezés után vagyunk, így kezdetben az adatbázisunk nagyjából „csak” 50-60 soros lesz amit felkell vinni a rendszerbe, de ez később a végtelenségig fog bővülni, ugyanis a kiselejtezett gyümölcsöket nem akarjuk törölni hanem elkészítettem már úgy, hogy ezeket kiszürkíti ha kidobtuk. Erre azért van szükség, hogy lássuk mi miatt lett az a fajta „gyümölcs” vásárolva. Átlagosan havi szintem olyan 10-15 sorral fog bűvölni.

    Szóval ha makróval történne a megoldás, azt úgy kellene megcsinálni, hogy az „eladott gyümölcsök” munkalapon, amikor a legördülő listából válogatjuk ki, hogy milyen gyümölcs milyen adagszáma, ne jelenjenek meg azok az adagszámok, amellyek a „raktárban lévő gyümölcsök” munkalapon kiselejtezett státuszban vannak. Ha megjelenik akkor 2-3 év múlva már 30-40 adagszámból kéne kikeresgélni azt az 1-et ami nekünk kell, holott egy típusból átlagba 4 nagyon max 5 adagszám van egyszerre elérhető készleten.

    Az automatikus kivonást a megfelelő adagszámú termékből pedig egy szumha függvénnyel tudtam megoldani, szerintem erre gondoltál ugye? 🙂 Össze adattam azokat az adagszámú eladott mennyiségeket, ahol a raktárban lévő gyümölcsökkel egyeznek és simán kivontam a vásárolt mennyiségből.

    A makró kódokat olyan szinten ismerem mindössze, hogy egyetemen volt olyan órám aminek a keretében 4×2 órán keresztül megmutatták, hogy is néz ki. Ennek is már 2-3 éve jelenleg a legalapabb feladatott sem tudnám vele megcsinálni mert nem tudom, hogy kezdjek hozzá.

    Üdvözlettel,
    Gergő