Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szia,
sajnos igen. Ha üresen hagyom, automatikusan visszateszi az alapértelmezettet.Köszönöm, ezek szerint nem véletlenül nem találtam VBA megoldást…
Imi,
működik! Ez a Ron tudta a trükköt, te pedig remekül kiszúrtad a fórumbejegyzést.
A megoldás tehát ennyi:SELECT FIRMA.FIRMANR FROM INFOR.RELFIRMA FIRMA WHERE INSTR(?,FIRMA.FIRMANR)<>0
Ha tehát a Where feltételben szereplő paraméter (?) egy olyan sztringet tartalmazó cellára mutat, amelynek valamely részlete tartalmazza a szűrőfeltételeként használt (természetesen szöveges) értéket (nálam ez a FIRMA táblában lévő FIRMANR mező), akkor az Instr egy 0-nál nagyobb egész számot ad vissza, vagyis nem 0. 🙂
Még egyszer köszönöm, nagy segítség volt.
András- A hozzászólás módosításra került: 6 years telt el-horvimi.
Sziasztok,
köszönöm a tanácsokat. A makrózott változat működik, ahogy az eredeti bejegyzésben is írtam, úgyhogy, ha nem sikerül másként megoldani, akkor az marad.
A Ron Coderre-féle bejegyzés nyomán még bajlódom egy sort a makrózatlan verzió megalkotásával, ha jutottam valamire, megírom.András
Megtaláltam a megoldást!
Elég ciki, de összesen csak annyi volt a baj, hogy nincs elég hálózati kiállás abban az irodában, ahol a program fut, amit a kollégám úgy oldott meg, hogy egy switch-en keresztül két gépet kapcsolt egy végpontra. Na, ez volt a baj. Ahogy saját végpontot kapott, azonnal megtáltosodott.
Üdv
AndrásKöszi szépen, tesztelni fogom. A fórumbejegyzést egyébként korábban én is megtaláltam, a lekérdezés frissítését az abban foglaltak figyelembe vételével gyártottam le.
Ha jutottam valamire, azt megírom.András
Annyi kiegészítés az előzőekhez, hogy most úgy tűnik, sajnos akkor is megáll, ha kézzel indítom a makrót.
Köszi, egyelőre nem sikerült, de majd a jövő héten még küzdök vele.
Üdv
AndrásKöszi, egyelőre nem sikerült. A 32 bitest sem a Windows sem a Total Commander nem tudja kicsomagolni, a 64 bitesnek pedig egy villanáson kívül semmit nem csinál a telepítője. (Rendszergazdaként futtatva sem.)
Az előző file-t most pdf-ként ismét csatoltam, hátha így működik.
AndrásAttachments:
You must be logged in to view attached files.Köszi szépen, így már működik! 🙂
András
Nem látom a csatolmányt, úgyhogy megpróbálom még egyszer.
Attachments:
You must be logged in to view attached files.Köszi szépen!
András
Igen, köszi, ez megvan.
Amúgy, tavaly év végén voltam Nálad VBA tanfolyamon, és most átnéztem a doksikat, de nem találtam köztük ListObject-est. Esetleg el tudnád küldeni emailen?
Magamnak puskázás céljából én is készítettem egy hasonlót, csatoltam, hátha valaki hasznát veszi.
A kérdés igazából arra vonatkozott, hogy érdemes-e átírni kézzel, vagy jó-e az úgy, ahogy a rögzítő felveszi.András
Attachments:
You must be logged in to view attached files.Köszönöm a választ, valóban figyelemfelkeltés lenne a cél, van egy cella, aminek a kitöltése gyakran elmarad.
Ezek szerint egyelőre marad a színezés.Üdv
András
Elkészült, működik, használják! 🙂
Úgy lett, ahogy korábban írtam, a szűrőket tartalmazó fájl hívja meg a lekérdezést tartalmazó fájlt. Egyetlen szépséghibája van a dolognak: ha valaki úgy állítja be az autoszűrőt, hogy az összes, pipával bejelölt érték közül kivesz néhányat, majd menti a beállításokat, az azt tapasztalhatja, hogy a szűrők visszaállításakor a lekérdezésbe bekerült új értékek nem látszanak, hiszen az Excel nem úgy tekinti a szűrést, hogy az összes érték megjelenítendő, kivéve amelyek mellől kivettük a pipát, hanem azokat jeleníti meg, amelyek mellett volt pipa. Ha tehát azt szeretnénk, hogy az újonnan bekerülő értékek alapértelmezésben mind látszódjanak (mert úgy gondolkodunk, hogy minden adatnak látszódnia kell, kivéve azokat, amiket kivettünk) akkor a szűrő-mentés pillanatában a táblázatban szereplő összes értéket is le kellene menteni, majd azokat a betöltéskor összevetni az új értékekkel, és ha van olyan köztük, ami nem szerepel a szűrőkritériumok között, akkor a listát azzal ki kell egészíteni, és ezt a kibővített listát kell alkalmazni a frissített lekérdezésre.
Szóval, el lehet még ezzel programozgatni egy darabig…András
Köszönöm az útmutatást, sokat segítettél a gondolatmenet felépítésében.
Megküzdöttem vele, de odáig már működik, hogy letárolja a szűrőbeállításokat egy másik xlsm fájlba, majd mentés nélkül bezárva, az újabb megnyitásnál beolvassa onnan a szűrőbeállításokat. 🙂
Most az következik, hogy megnyitáskor választani lehessen a több szűrőbeállítás közül.
Mivel a tároló file-okból akármennyit létrehozhatok, azt találtam ki, hogy megfordítom a dolgot, és magát a tároló file-t küldöm majd link-ként a felhasználóknak (Outlook naptár), és annak az open eseménye hívja meg a szűrendő adatokat tartalmazó file-t, a tárolóban lévő beállításokkal. Ez azért lesz jó, mert bármelyik szűrőállapot később is bármikor meghívható, nem kell egyiket sem felülírni.
Ez a jövő hét feladata. Ha elkészült, jelezni fogom.
AndrásSzia Imre,
Kipróbáltam több módon is. Sima tartománnyal nekem is sikerült, de ha a tartomány mögött adatkapcsolat van, akkor az egyéni nézet gomb inaktív, úgyhogy erre sajnos úgy tűnik, nem vezet több út.
A makró, amit korábban küldtem, szépen teszi a dolgát, de mivel a korábban alkalmazott szűrőket a file bezárása után kellene visszaállítanom, nem sokra megyek vele.
További probléma, hogy a file-nak tetszőleges számú szűrt állapota lehet, amiket utólag külön-külön alkalmazni kellene tudni, úgy, hogy miután megnyitáskor betöltődnek a lekérdezésből a friss adatok, alkalmazásra kerülnek a mentett szűrők.A végleges megoldás az lehetne, ha sikerülne egy olyan kódot létrehoznom, amiben eltárolásra kerülnek a szűrőbeállítások, hivatkozni lehet rá (tehát linkként küldhető pl. Outlook naptárban), és kattintáskor a file a linkbe kódolt szűrőbeállításokkal nyílna meg (mintha pl. beolvasnánk egy vonalkódot).
Látsz erre bármilyen lehetőséget?
András
Közben észrevettem, hogy azzal, amit az előbb írtam az a gond, hogy nincs mentés, az adatokat mindig üres munkalapra töltjük be (ezt nekem is nehéz megszokni). Szóval, nem készítek minden alkalommal új egyéni nézetet, hanem csak egyszer. Felfedeztem a szűrő mellett az „Újból alkalmaz” gombot, amivel az új sorok is bekerülnek a szűrésbe :).
Ha valami mégsem fog működni, akkor B tervnek marad az általad javasolt két file-os megoldás.
Még egyszer köszönöm.
Üdv
AndrásSzia Imre,
köszönöm a gyors válaszokat. Nálunk az adatforrás lekérdezése nem táblázatként, hanem normál tartományként jelenik meg, úgyhogy én még reménykedem (Infor-ból származik a lekérdezés, ODBC, MS Query)
Probléma lehet viszont az új sorok megjelenése a meglévők alatt, azok ugyanis jönnek, és jönnek, és jönnek…
Arra gondoltam, hogy ezért magát az egyéni nézetet makróval hoznám létre, mindig akkor, amikor az adatok frissültek. Törlöm a korábbit, létrehozom az újat, mentés, aztán használhatják a többiek. Frissíteni csak én fogok, úgyhogy szerintem ez így OK lesz.
Igen, a makró, amit a linkben küldtem, működik, de a hivatkozott függvénnyel nem igazán tudtam mit kezdeni, de egyelőre akkor hátha nem is kell.
Kipróbálni csak hétfőn fogom tudni, de amint van eredmény, azt jelzem.
Üdvözlettel
András -
SzerzőBejegyzés