Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Szia, a mellékelt táblázat mutatja a megoldást…
Attachments:
You must be logged in to view attached files.2022-08-28-14:00 Hozzászólás: [Resolved] DARABTELI nem a szűrt, hanem az egész oszlopot húzza be kritériumnak #9251A stat2 rosszul működik, ha az alapadatok munkalapon sort szúrunk be, vagy sort törlünk. A stat3 picit lassabb a stat2-nél, viszont a két említett művelet esetén is jól működik…
Attachments:
You must be logged in to view attached files.2022-08-28-12:18 Hozzászólás: [Resolved] DARABTELI nem a szűrt, hanem az egész oszlopot húzza be kritériumnak #9249Szia, az előző táblázat kissé továbbgondolva az automatikusan vezetett stat munkalappal…
Attachments:
You must be logged in to view attached files.2022-08-28-10:43 Hozzászólás: [Resolved] DARABTELI nem a szűrt, hanem az egész oszlopot húzza be kritériumnak #9247Szia, ha ragaszkodsz a DARABTELI függvényhez, akkor egy technikai oszlop segítségével van megoldás a problémádra…
Attachments:
You must be logged in to view attached files.Szia Roland!
Ezt a kenós problémádat láttam még májusban a prohardver.hu oldalon. Ott rövid időn belül kaptál rá egy makrós megoldást, ezért a pár nappal később készült makró nélküli megoldásomat nem küldtem el. Most ezen az oldalon olvasgatva a régi megoldott topic-ok között vettem észre, hogy ide is felraktad ugyanazt a problémát. Itt is gyorsan kaptál rá Imrétől megoldást, amely az enyémhez hasonlóan makró nélküli. Tudom, hogy Imre is kihívásnak tartja, hogy ha lehetséges, akkor mellőzzük a programírást a megoldásokban…
Igaz, hogy már három hónapos a problémád, mégis itt felrakom a saját megoldásomat is…Üdv, János
Attachments:
You must be logged in to view attached files.Szia, nagyon tetszik, ahogyan a SOR függvényt alkalmaztad, mert egyszerű, mégis több részproblémát is megold, a seged_tbl munkalapon az új kis sorrendes terület (W133-AA148) is jobb a réginél (W153-AB168). Mégis a régit jelenítik meg a diagramjaid. Kíváncsi vagyok, hogyan fogod megjeleníteni az egy napra vonatkozó különböző adatokat. A diagramokkal kapcsolatban esetemben az érdeklődés és a tapasztalat is hiányzik, tettem is már megjegyzést arra, hogy jó ideig semmi elképzelésem nem volt az egy napi többféle adat ábrázolásához. Azóta lett egy gyenge ötletem, amely szerint átlagot képeznék minden napra, amikor többféle adat van, és az átlag kerülne rá a diagramra, a naphoz tartozó képzeletbeli függőleges rácsvonalon pedig megjeleníteném a naphoz tartozó különböző értékadatokat ugyanolyan színű pontokkal, amilyen az átlagokat összekötő töröttvonal színe.
Végül még egy megjegyzés a régi kis sorrendes terület egyik problémájára, amely elsősorban a napi több adatnál mutatkozik meg. A hétszer szereplő 2022.06.08-hoz minden sorban az első bejegyzés adatai jelennek meg, mert az FKERES mindig az elsőt találja meg. Ha az Adatok munkalapon a B150 és a D150 cellákba kerül az adathiányt jelölő kötőjel, akkor az előbb említett hét sorban mindenütt #HIÁNYZIK lesz, mert pont a 150-es sorban van a 2022.06.08 első bejegyzése. Ugyanennek a lépésnek a két diagramra is érdekes hatása lesz…Szia!
A 2-es végű fájlnál csak a seged_tbl munkalap B oszlopában változott a képlet az előző megoldáshoz képest a B5 cellától kezdve lefelé.
Bármit megkérdezhetsz, ami nem teljesen egyértelmű számodra a táblázatokban.
JánosSzia Imre, teljesen igazad van…
A naponta több adatos esettel kapcsolatban úgy érzem, Sándor nem tudja, mit is szeretne valójában, és ez nem is lep meg. Nekem sincs elképzelésem, hogyan jeleníteném meg a grafikonon az egy napon belüli esetlegesen eltérő értékeket…
JánosAz előbb rosszul írtam: ismétlődő dátumok esetében az eredeti táblázat hibája a legkisebb, a tegnapi megoldás és a SORSZÁM függvény hibája egyforma (és nagyobb)…
Szia Imre, köszönöm szépen a megtisztelő véleményedet.
A többször előforduló dátumok esetén sajnos valóban hibázik a tegnap feltöltött megoldás, ahogyan az eredeti táblázat is, sőt még a kiegészítésben említett (általam nem ismert és nem használt) SORSZÁM függvény alkalmazása esetén is keletkezik hiba, bár ez utóbbi esetben a legkisebb a három változat közül. Sándor is külön problémaként (D) említette a naponta több adatos esetet. Erre semmi értelmes ötletem nem volt azon kívül, hogy az ismétlődő napok adatait figyelmen kívül hagyni, ezért tegnap nem foglalkoztam vele a táblázatban. Jobb ötletem azóta se lett, most viszont feltöltök egy megoldást, ami legalább megvalósítja a gyenge ötletet, így legalább hiba nem keletkezik…
JánosAttachments:
You must be logged in to view attached files.Szia, módosítottam a táblázatodat úgy, hogy a kis sorrendes területre csak azok a dátumok kerülnek bele, amelyeknél a Lenti_fogyás3 és a Fenti_fogyás3 pozitív számot tartalmaz.
Attachments:
You must be logged in to view attached files.Jelen esetben nem szerettem volna egyéb bővítést a táblázatba, így valóban kissé bonyolult lett a képlet. Saját probléma esetén biztos felvettem volna még egy-két technikai oszlopot, amivel egyszerűbb, könnyebben átlátható lenne a megoldás. Az összetettséghez az is hozzájárult, hogy próbáltam több típusú rögzítési hiba esetén is helyes értelmezést adni a táblázatba bekerülő dátumadat számára.
Ha bármilyen konkrét kérdésed van, szívesen válaszolok…Szia, változtattam kicsit a táblázataidon.
Két oszloppal egészültek ki, a két szélén egy-egy oszlop (a rögzítés a B oszloptól kezdődik).
Az A oszlopban egy összetett függvény segítségével a szóközös dátumok esetén is jól fog működni a segedtbl munkalapon a NAGY függvény, az F oszlopban pedig a rögzítés közben megjelenő HIBA figyelmeztet, ha nem ÉÉÉÉ HH NN az adat formája.Attachments:
You must be logged in to view attached files.Szia, sajnos a trend1 sem úgy működik, ahogyan szeretnéd…
trend1a
Megtartottam a trend1 első 15 adatsorát, a többit töröltem. A 15 adat között 3 valódi dátum van, a többi szóközös. A segedtbl ugyanúgy viselkedik, mint a trend2-ben a Munka2.trend1b
Felvettem 3 új adatsort: 2022 05 22, 2022.05.23, 2022 05 24 (egy valódi dátum, két szóközös). Ugyanaz a helyzet, mint az előbb. A két szóközös dátumot nem veszi figyelembe a várt sorrendnél.Attachments:
You must be logged in to view attached files.Szia, a bejegyzéseidben leírt információk alapján a mellékelt táblázat talán egy lehetséges megoldás lehet a problémádra, az adattábla0301U munkalap három új oszlopa (Választ2, Státusz3, RaktárM) által, az adattábla0301 pedig megegyezik az eredetivel. Az új munkalapot nem ajánlott átrendezni, mert az aktuális rendezésétől (Csomagszám+sorszám) függ a három új oszlop függvényeinek működése. A fgvmentes munkalap a adattábla0301U értékeit tartalmazó másolat, a rendezése pedig Státusz3+Csomagszám+sorszám.
A második táblázatodban a körkörös hivatkozás a P oszlopban található =HA(B2=B3;H2-D2;P2-D2) képlet miatt van.Attachments:
You must be logged in to view attached files. -
SzerzőBejegyzés